Dostawcze samochody
serwisant wózków widłowych
Przegląd

Jak ułatwić konieczny proces serwisowania wózków widłowych?

Wózki widłowe jak każdy pojazd czy urządzenie wymagają przeglądów, serwisu czy napraw. Wymiana części eksploatacyjnych, akumulatorów do wózków widłowych, przeglądy i przygotowanie dla Urzędu Dozoru Technicznego, wymiana części, które uległy awarii, to tylko część usług serwisowych, które przeprowadzane są na wózkach widłowych. Niestety wózek w trakcie serwisu nie może być używany, a firmy raczej nie posiadają zapasowych wózków trzymanych tylko po to by zastąpiły te, które wykluczone zostały z użycia przez awarię. Jak ułatwić przedsiębiorcom tę kłopotliwą kwestię?

serwis wózka widłowego

Serwis wózków widłowych wygodniejszy dla klienta

Przede wszystkim klient, posiadacz wózków widłowych nie powinien odczuć braku pojazdu, dzięki któremu może pracować. Kwestię tę można uzyskać w dwojaki sposób. Pierwszy z nich, to zminimalizowanie czasu naprawy czy przeglądu wózka widłowego, tak aby w jak najszybszym czasie wózek trafił z powrotem do użytku we właściwe miejsce. Nie zawsze jednak jest to możliwe z uwagi na mogące pojawić się nietypowe awarie, które będą musiały czekać dłużej na naprawę z powodu oczekiwania na dostawę części zamiennej. Drugi sposób to zapewnienie klientowi zastępczego wózka widłowego, który będzie użytkowany na czas naprawy innego. Jest to najlepsze dla klienta, ponieważ w ogóle nie odczuje braku sprzętu w swojej firmie i bez przeszkód będzie mógł kontynuować swoja pracę. Niektóre firmy serwisowe dostarczają swoim klientom sprzęt zamienny, dzięki czemu nie musza martwić się o przestoje w firmie.

serwisant wózków widłowych

Szybka naprawa i zapewniony transport wózka widłowego

Wózki widłowe nie poruszają się po drogach publicznych, nie mogą być tez holowane. Zatem serwisowanie wózka widłowego może przebiegać na miejscu, jednak wymaga to przyjazdu serwisantów, lub też sam wózek musi być przetransportowany przygotowany do tego pojazdem w miejsce naprawy. Nie każdy posiadacz wózków widłowych dysponuje lawetą, którą będzie mógł dostarczać swoja flotę do serwisu. Naprawa wózków widłowych w tym momencie mocno komplikuje plany właściciela firmy, gdyż zmuszony jest wzywać dodatkowa usługę z zewnątrz. Na szczęście niektóre serwisy organizują transport wózków widłowych i odbierają pojazdy, przewożą do serwisu, a po naprawie odwożą na miejsce. Dzięki temu zaoszczędzają czas właściciela wózków i likwidują ewentualny problem transportu.