Dostawcze samochody
rdza
Akcesoria samochodowe Poradnik Porady w trasie Przegląd

Co zrobić gdy atakuje z rdza?

Korozja jest procesem niszczenia różnego rodzaju metali wskutek reakcji chemicznej i elektrochemicznej. Mówiąc o korozji najczęściej mamy na myśli kwestie czysto estetyczne, nic dziwnego bowiem korozja jest procesem niszczenia powłoki metalu. Korozja to nie tylko efekt zmniejszenia walorów estetycznych ale także osłabienie trwałości konstrukcji metalowych. Temat rdzy i powstawania korozji najczęściej bywa kojarzony z branżą motoryzacyjną. Wywołuje zwykle wiele dyskusji wśród kierowców, pojawia się wiele wątków dotyczących tego jak walczyć ze rdzą? Jak ją zwalczać.

Korozja samochodu

Każdy nowy samochód opuszczający salon posiada tak zwana warstwą lakieru która chroni przed szkodliwym wpływem korozji. Jednak nie jest to warstwa, która utrzymuje się na samochodzie dożywotnio. Po pewnym czasie traci swoje właściwości i ulega stopniowej degradacji. Winowajcą korozji nie jest jednak sam lakier samochodu bądź marka samochodu (choć wielu specjalistów od motoryzacji upatruje zależność marek samochodów które rdzewieją “szybciej) wiele zależy tak naprawdę od prawidłowej pielęgnacji lakieru.

korozja

Wiele razy można zaobserwować samochody, które mają na karoserii uszczerbek lakieru związany z działaniem mechanicznym. Tego typu problemy należy od razu eliminować zabezpieczając tą część przed korozją, która z dnia na dzień będzie coraz bardziej widoczna i postępująca.

Chcąc ochronić swój samochód przed działaniem rdzy musimy zastosować się do podstawowych zasad. Zimą kiedy nasze auto jest bardziej niż kiedykolwiek narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych takich jak mróz, sól na drogach, powinniśmy bardziej zadbać o samą profilaktykę powłoki lakierniczej. Nie tylko myjąc karoserię dość regularnie, dodatkowo woskując ale także stosują bardziej profesjonalne produkty antykorozyjne. Aby zapobiec korozji należy także stosować wysokiej jakości filtry przemysłowe: https://pzlsedziszow.pl/.

Jeśli pojawia się rdza nie bagatelizuj!

Jak w każdym przypadku najważniejsza jest profilaktyka, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż zmagać się później z jeszcze większym problemem. Dlatego jeśli zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki korozji podejmijmy konkretne działania w tym kierunku. Jeśli nie mamy odpowiedniej i wystarczającej wiedzy by samodzielnie usunąć rdzę i zapobiec jej rozprzestrzenianiu, poradźmy się specjalisty.