Dostawcze samochody
przewożenie roweru samochodem
Poradnik

Jak przewieźć samochodem 5 rowerów?

Przewożenie 5 rowerów może być nielada wyzwaniem. Powód? Nie istnieją uchwyty rowerowe na taką ilość! Jak zatem przewieść pięć rowerów? Przekonajcie się czytając nasz artykuł. Specjalnie przygotowaliśmy kilka rozwiązań.

Jak można przewozić rowery? Rodzaje uchwytów

W sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można różne uchwytów:

  • na hak,
  • na klapę od bagażnika,
  • na dach.

Uchwyty na hak przytwierdzane są do haka holowniczego. Dzięki temu, że jest to rodzaj uchwytu mocowany najniżej jak tylko jest to możliwe, samo przytwierdzanie rowerów jest niezwykle łatwe, nawet dla filigranowych osób. W przypadku tego uchwytu jednakże powinno się mieć na uwadze to, że przysłaniają one tablice rejestracyjną, zatem należy przypiąć ją również na platformę. W przypadku prostych i tanich modeli takich uchwytów mogą utrudniać dostęp do samego bagażnika.

Uchwyty mocowane na klapę od bagażnika nie utrudniają dostania się do bagażnika, aby wyjąć zakupy czy bagaż w trakcie podróży. Łatwo jest również zamontować do nich rower. Nawet niska osoba sobie poradzi z założeniem rowerów.

Uchwyty przymocowywane do dachu nie przysłaniają tylnej szyby, nie blokują również dostępu do bagażnika, nie ograniczają widoczności. W przypadku uchwytów na dach problemem może okazać się wstawianie roweru zwłaszcza, gdy ma się wysokie auto w typie SUV-a.

Co w sytuacji, gdy mamy do przewiezienia więcej niż 4 rowery?

Rodzinne podróżowanie samochodem z rowerami będzie wiązało się z koniecznością zastosowania dwóch typów uchwytów: dachowych oraz uchwytów na hak lub klapę bagażnika.

Na szczycie samochodu zazwyczaj możemy przewieźć do trzech rowerów, cztery jeżeli część to rowery dziecięce. Resztę rowerów lepiej będzie przewieźć z tyłu samochodu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że dodatkowo nie zwiększamy znacząco oporu powietrza, a im większy opór powietrza podczas jazdy tym spalanie jest wyższe.

Więcej na temat uchwytów rowerowych znajdziecie na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-hak