Dostawcze samochody
wypożyczalnia samochodów
Firmy transportowe

Wypożyczalnie samochodów – ciekawa alternatywa.

Wypożyczalnie samochodów dostawczych wydają się doskonałą alternatywą dla małych przedsiębiorców. Często się zdarza, że potrzebują oni coś przewieść, jechać po towar etc. Nie opłacalny jest jednak zakup samochodu dostawczego, ponieważ wiążę się to z dużymi kosztami zarówno jego kupna, jak i  utrzymania. Kurierem też się “
wszystkiego nie załatwi”, zwłaszcza, jak trzeba podjechać w kilka miejsc, załadować towary, dogadać pewne rzeczy etc. Wszystko to, wpływa na coraz większą popularność rozwiązania, jakim jest wynajem samochodu dostawczego z wypożyczalni.

Rynek wypożyczalni samochodów.

Obecnie duża część wypożyczalni samochodów to sieciówki działające na terenie co najmniej kilku miast. Warto wybrać sobie jedną z nich oraz zastanowić się nad długoterminowym wynajmem samochodu dostawczego. Pozwoli, to na zmniejszeniu kosztów oraz możliwości negocjacji warunków wynajmu samochodów. Duży rynek wypożyczalni samochodowych daje nam bardzo duży wybór. Powoduje to, że pojawiają się także firmy nierzetelne, na które trzeba uważać.
Wynajem samochodów dostawczych

Przed skorzystaniem z oferty wypożyczalni samochodów pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Sprawdź dokładnie co zawiera cena, ponieważ może być ona specjalnie obniżona, po to aby potem narzucić Ci kilka dodatkowych opłat (podstawowe ubezpieczenie, samochód z pustym bakiem etc.).
  • Przeczytaj dokładnie regulamin oraz jakie są zasady wynajmu samochodu. Dowiedz się, jak wyglądają koszta w razie uszkodzenia wynajętego samochodu.
  • Spytaj dokładnie o stan techniczny samochodu. Upewnij się, że wynajmowane samochody są w dobrym stanie technicznym
  • Dowiedz się, jak wygląda kwestia paliwa. W razie kiedy wynajmujesz samochód z pełnym bakiem przekonaj się, że nie przepłacasz pieniędzy za ten “luksus” i czy nieopłacalnie byłoby podjechać na stację benzynową samemu.

Warto także poszukać opinii na temat danych wypożyczalni. Najlepiej zasięgnąć ich wśród znajomych. Jeśli jednak nie będzie Ci przychodziło na myśl, to można sprawdzić opinie w internecie. Pamiętaj jednak by zachować krytycyzm przy ich czytaniu, ponieważ mogą one być w pewnym stopniu zmanipulowane.