Dostawcze samochody
wyposażenie w samochodzie
Bezpieczeństwo na drodze

Profesjonalne wyposażenie samochodu

W dzisiejszych czasach każdy profesjonalny kierowca powinien zadbać o to, aby w jego samochodzie znalazło się profesjonalne wyposażenie. W pierwszej kolejności należy zainwestować w apteczki samochodowe oraz gaśnice, które mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku kolizji na drodze. Pamiętać należy również i o tym, aby zawsze sprawdzić czy zarówno gaśnica jak i apteczka samochodowa ma zachowany termin ważności i czy w nagłej sytuacji rzeczywiście będziemy mogli z nich skorzystać.

Wyposażenie obowiązkowe samochodów

Apteczki samochodowe oraz gaśnice możemy kupić nie tylko na stacjach samochodowych, ale również w wielu różnorodnych sklepach internetowych, gdzie jak łatwo się domyśleć czekają na nas bardzo korzystne ceny. W punktach tych możemy kupić również profesjonalne alkomaty samochodowe. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do swojego stanu trzeźwości, to przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić alkomatem, czy rzeczywiście nadajemy się do jazdy. Takie podstawowe wyposażenie samochodu może uratować życie nie tylko nam i naszym pasażerom, ale również pozostałym kierowcom drogowym. Zobacz jak powinna być wyposażona apteczka na tym przykładzie: http://sklep-ppoz.pl/pl/p/Apteczka-samochodowa-CLASSIC-DIN-13164-PLUS-w-saszetce/21

Jeżeli chodzi o obowiązkowe wyposażenie samochodu, to musimy pamiętać również o tym, że posiadać musimy również trójkąt ostrzegawczy. Za jego brak możemy otrzymać mandat od 20 do nawet 500zł. Identyczną karę otrzymamy również za brak gaśnicy samochodowej, dlatego też dla dobra naszego portfela i przede wszystkim dla nas samych warto zainwestować w profesjonalne wyposażenie. Pamiętać należy również i o tym, że gaśnica samochodowa musi mieć pojemność przynajmniej 1 kg i musi dodatkowo posiadać zarówno homologację jak i aktualne badania techniczne.