Dostawcze samochody
skórzana tapicerka
Auta dostawcze

Jak wyczyścić tapicerkę skórzaną w samochodzie?

Czyszczenie, a nawet odświeżanie tapicerki w samochodzie nie jest skomplikowane. Większe komplikacje pojawiają się w przypadku skórzanych tapicerek. Warto jest wówczas zaznajomić się z pewnymi zasadami pielęgnacji, aby nie zniszczyć materiału. Impregnacja tapicerki powinna odbywać się tylko przy użyciu specjalistycznych preparatów, w tym przypadku impregnatów. Sprawdź jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie tapicerki samochodowej i jej impregnacja!

Najbardziej zabrudzony element każdego samochodu

Ciężko jest utrzymać tapicerkę w odpowiedniej czystości przez dłuższy okres czasu. W przypadku posiadania dzieci jest to wręcz niemożliwe. Tapicerki skórzane to z pewnością dużo droższy rodzaj obicia. Nie zmienia to faktu, że podobnie jak tapicerka materiałowa, ulega podobnym zabrudzeniom. Plamy z tłuszczu, kurz czy brud? To problemy, z którymi musimy sobie jakoś radzić. W jaki sposób?

 

myjnia samochodowa

Czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej

Na początku zaczynamy od porządnego odkurzania. Na tapicerce nie mogą znajdować się żadne inne elementy, które mogłyby utrudnić cały proces sprzątania. Następnie zaczynamy ręcznie czyścić fotele, kanapy, boczki, sufit i zewnętrzną część kokpitu. Kolejnym etapem jest pranie tapicerki samochodowej i innych elementów. Jak już wszystko będzie gotowe do ponownego założenia to rozpoczynamy osuszanie. Pranie powinno odbywać się przy wsparciu specjalnych środków chemicznych dedykowanych konkretnym materiałom.

Impregnacja

Ostatni już element całej układanki. Impregnacja tapicerki skórzanej to podstawa dla zachowania odpowiedniego poziomu estetycznego materiału. W ten sposób zwiększymy także odporność tapicerki na różnego rodzaju zabrudzenia, które będzie można usunąć bez większych problemów.

 

Pranie tapicerki samochodowej – Kraków

Usługa kompleksowego czyszczenia tapicerki i nie tylko jest dostępna w Renegades Garage. Myjnia samochodowa zapewnia usługi na wysokim poziomie w dziedzinie detailingu i nie tylko. Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej jest dostępne już w mieście Kraków. Pełną ofertę myjni można znaleźć na stronie internetowej www.myjniakrakow.com. Pranie tapicerki skórzanej, tekstylnej i nie tylko.