Dostawcze samochody
Badanie alkomatem policyjnym
Akcesoria samochodowe

Alkomaty – co warto o nich wiedzieć?

Alkomaty w ostatnich latach przestały być wyłącznie domeną policji, ale stały się także powszechnym wyposażeniem firm transportowych, a także dużych zakładów pracy, które zatrudniają wielu pracowników fizycznych wykonujących odpowiedzialne funkcje. Na rynku pojawiła się także dużą ilość alkomatów jednorazowych lub mało dokładnych alkomatów z Chin. Są one kupowane najczęściej przez prywatne osoby I nie pokazują dokładnych danych. Profesjonalne alkomaty policyjne są stosunkowo drogie, jednak coraz więcej osób decyduje się właśnie na nie, ponieważ pomiary z nich są najbardziej dokładne i można czuć się się bezpiecznie podczas kontroli drogowej.

Alkomaty policyjne Alkolook

Najbardziej popularnym alkomatem policyjnym jest obecnie alkomat Alkolook. Charakteryzuje się on dużą dokładnością pomiarów, a w dodatku należy do alkomatów przesiewowych, czyli bezkontaktowych. W polskiej policji posiada on charakter dowodowych, co także wpływa na jego atrakcyjność wśród klientów. Alkomat Alcolook wybierany jest często przez pracowników ochrony oraz firmy transportowe. Na jednej baterii potrafi on przeprowadzić, aż około 4000 testów, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które będą go stale stosować.

Alkomat Alkohit

Alkomat AlkohitBardziej optymalną propozycją dla osób prywatnych jest bez wątpienia alkomat Alkohit. Alkomaty tej firmy są dużo tańsze niż alkomaty Alcolook. Nie należą one jednak do alkomatów policyjnych. Pomimo tego są ona bardzo dokładne poprzez zastosowanie najnowszej technologii, w tym platynowych sensorów elektrotechnicznych. W porównaniu do konkurencji we wszystkich alkomatach Alkohit zamieszczane są wyłącznie amerykański i europejski sensory, co znacznie podwyższa jakość i niezawodność tych alkomatów. Prosta obsługa, wysoka jakość pomiaru oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że alkomaty Alkohit idealnie nadają się dla osób indywidualnych.

alkomat policyjny iBlow
Alkomat policyjny Promiler iBlow – przesiewowy, szybki i dokładny.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy dwa typy alkomatów. Pierwszy z nich nadaje się idealnie dla dużych firm transportowych, ochroniarskich czy zakładów pracy. Natomiast drugi, to idealna propozycja dla osób indywidualnych, którzy chcą mieć pewność, co do działania alkomatu i nie chcą kupować chińskich podróbek, które różnie działają.